MSedkiewicz

Co mam dziś

zakodować?

Techniczne SEO

Zadbany kod i dobre praktyki, czyli techniczny aspekt SEO

Nawet najwspanialsza strona nie przyciągnie odbiorców, jeśli nie będzie szybko się wczytywać. Tym właśnie zajmuje się techniczne SEO – zadbaniem o jakość kodu tak, aby strona wczytywała się szybko, była lekka i spełniała wymogi dostępności.

Zadbanie o lekkość strony, o implementację odpowiednich rozwiązań (np. certyfikat SSL) oraz o to, aby mogli z niej korzystać użytkownicy doświadczający trudności z powodu różnych niepełnosprawności to moje zadanie, które wplatam w pracę z kodem. Dbam o to, aby strona miała dobre wyniki w testach, co przekłada się na lepszą widoczność strony w wyszukiwarkach.

Jeśli Twoja strona potrzebuje zmian w kodzie, które sprawią, że będzie działała szybciej – chętnie pomogę! W przypadku tworzenia strony od zera staram się implementować dobre praktyki a także dzielę się podstawowymi informacjami które pozwalają utrzymać stronę w dobrej formie.

 

 

Architektura strony

Nawet najlepiej napisany kod nie pomoże, gdy na stronie panuje chaos i użytkownik nie może znaleźć tego, czego szuka. Dlatego też w procesie tworzenia strony dbam o to, aby omówić treść strony i pomóc w stworzeniu przejrzystego menu.

Dobra architektura strony przekłada się na większą łatwość w znalezieniu interesujących informacji przez użytkownika. Ułatwia ona również robotom indeksującym zrozumienie układu i zawartości strony, co również przekłada się na jej pozycję w wyszukiwarce.

Praca w agencji SEO pokazała mi, jak istotna jest odpowiednia architektura strony i jak źle stworzone menu może zniechęcić użytkownika do dalszego przeglądania strony. Tworząc stronę warto przemyśleć jej wygląd i treść tak, by zminimalizować koszty potencjalnych zmian w przyszłości.

 

 

Czego potrzebujesz? Porozmawiajmy!

Jeśli potrzebujesz zmienić coś na stronie by poprawić jej wyniki SEO lub chcesz zadbać o SEO już na etapie projektowania strony – mogę pomóc!